Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Image
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Idee De Plot ( RPG area )

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Eowith Tinúviel
Vita Regala
Vita Regala
Eowith Tinúviel


Numarul mesajelor : 64
Varsta : 28
Localizare : Iz Niremm Nothar
Data de inscriere : 21/07/2008

Foaie de personaj
Teritoriu: Elfi
Galbeni: 40 galbeni

Idee De Plot ( RPG area ) Empty
MesajSubiect: Idee De Plot ( RPG area )   Idee De Plot ( RPG area ) Icon_minitimeMier Ian 19, 2011 10:18 am

Am deschis acest thread pentru a va asculta opiniile, pentru a-mi asculta opinia.
M-am gandit la o poveste noua, originala.. De ce sa ne bazam pe ceva care exista, cand putem inventa noi un plot interesant si original?

Tot ceea ce stim despre cele 4 rase ( 5,cu vrajitorii...Smile) )nu mai este valabil. Fiecare specie se va impartii, creand unele noi.
[ ps.for mina: cred ca ar trebui schimbata si sortarea pe teritorii...sau lasam asa si isi aleg ei? ]

Plotul - rezumat

Aragorn este acum regele Gondorului. Imediat dupa terminarea razboiului cu Sauron, propune anumite schimbari...Schimbari care il vor afecta pe termen lung.
Propune ca cele patru rase sa traiasca impreuna. Considera necesar unirea lor, de cand acestea si-au unit fortele pentru prima data.
Toti se opun,mai putin Hobbitii. Acestia sunt nevoiti sa paraseasca campul de 'lupta' si sa se intoarca in Comitat.

Va reusi, astfel, sa starneasca certuri si neintelegeri intre specii.. De aici ruptura lor.
Oamenii se vor impartii in doua tabere: cea de partea lui Aragorn,mai putin numeroasa, si cea impotriva lui.
Gnomii se vor impartii asemeni oamenilor. Vor exista unii, neutrii,care se vor retrage in munti.

Elfii se vor impartii in patru, fiecare stapanind un element primordial al naturii. ( voi mentiona mai multe despre ei alta data )
Elfii padurilor, elfii cerurilor, ai luminii, ai intunericului...si Vindecatorii.

In primul razboi, Aragorn va pierde, datorita nr. scazut de adepti.

Va recastiga tronul, dupa mari incercari, restaurand pacea si reunind rasele.

What do ya think?^^
Sus In jos
Mina
Vita Regala
Vita Regala
Mina


Numarul mesajelor : 101
Varsta : 41
Data de inscriere : 18/07/2008

Foaie de personaj
Teritoriu: Oameni
Galbeni: 40 galbeni

Idee De Plot ( RPG area ) Empty
MesajSubiect: Re: Idee De Plot ( RPG area )   Idee De Plot ( RPG area ) Icon_minitimeDum Ian 23, 2011 12:18 am

Asa...Din cate am vorbit cu tine,Ingrid...am schimbat putin,bine...putin mai mult,dar am schimbat Smile)
Deci...sa incep asa Very Happy Fiti pe faza,bravi lupatori ai acestui forum!
Dupa 200 de ani de la inconorarea lui Aragorn,urmasul acestuia,Argon,decide ca oamenii sa conduca celalalte rase,adica elfii,gnomii,hobbitii,adica mai bine spus...el sa aiba puterea suprema.Majoritatea umanitatii se supune acestei idei,din cauza fricii.
Astfel totul se imparte in doua.Elfii padurilor si elfii vindecatori sunt impotriva tiranului,iar elfii intunericului si cei ai luminii fiind de partea lui Argon si incercand sa isi supuna semenii.Elfii cerului sunt neutrii pentru moment.Aceste destramari nu se petrec doar la elfi,ci si la oameni.Acestia se clasifica in doua parti.Prima parte,din care fac parte oamenii de rand si vrajitorii tamaduitori si cei intelepti mergand de partea primelor doua categorii de elfi,iar cei razboinici si prezicatori daruindu-si talentele regelui.Ruptura se vede si in familia regala,unde sora lui Argon,Mina,isi arata eterna nemultumire si este izgonita din Orasul Alb,mai tarziu pentru a fi cautata pentru a fi omorata.Insa nu reusesc.Aceasta se aliaza cu elfii padureni,condusi de Eowith Tinúviel,dupa o intalnire destul de ciudata si brutala.
Mai e si partea unde Mina umbla printre oamenii de rand,incercand sa adune adepti,sub alta identitate...unde ajunge sa fie gasita si aproape ucisa,dar vedeti voi pe parcurs.

Mna...nu prea am eu imaginatie pentru a prezenta intreg plotul,dar o sa vedeti pe parcurs,si sper sa va alaturati povestii prin posturi rpg.
Totusi...as vrea sa prezint rasele,mai clasificate Very Happy

Elfii:
-Elfii padurilor
-Elfii luminii
-Elfii cerului
-Elfii vindecatori
-Elfii intunericului

Oamenii:
-Oameni de rand
*Vrajitori:
-Vrajitori tamaduitori
-Vrajitori intelepti
-Vraitori razboinici
-Vrajitori prezicatori

Gnomii
Hobbitii

Gnomii si hobbiti sunt rase neutre,impreuna cu elfii cerului.Mai incolo...vedeti voi ^^ Enjoy ^^ Very Happy
Sus In jos
https://thelordoftherings.all-up.com
Eowith Tinúviel
Vita Regala
Vita Regala
Eowith Tinúviel


Numarul mesajelor : 64
Varsta : 28
Localizare : Iz Niremm Nothar
Data de inscriere : 21/07/2008

Foaie de personaj
Teritoriu: Elfi
Galbeni: 40 galbeni

Idee De Plot ( RPG area ) Empty
MesajSubiect: Re: Idee De Plot ( RPG area )   Idee De Plot ( RPG area ) Icon_minitimeDum Ian 23, 2011 1:13 am

Datorita faptului ca sunt reprezentanta rasei mele ( a elfilor ) sunt nevoita sa vin cu cateva informatii in plus despre acestia. So, here we go.

Elfii luminii ( Light Elves ) element: focul
Sunt cei mai frumosi si mai puternici elfi. Acestia sunt de partea lui Argon. Se vor alia cu elfii intunericului, devenind o forta de temut.
Caracteristici
Females
Males
-par lung, blond
-par lung,castaniu
-ochi galbeni/albastri
-ochi galbeni/albastri

Elfii intunericului ( Dark Elves ) element: apa
Elfi ce se vor alia cu cei ai luminii, impotriva Minei si a adeptilor ei.
Caracteristici
Females
Males
-pielea cenusie
-pielea cenusie ( mai inchisa )
-par lung, argintiu
-par lung, argintiu
-ochi caprui/negri
-ochi caprui/negri

Elfii cerurilor ( Sky Elves ) element: aer
Elfi neutrii. Sunt insa nevoiti sa participe in razboi, de partea Minei.
Caracteristici

Females
Males
-par lung, verde inchis
-par lung, negru
-ochi caprui
-ochi caprui

Elfii padurilor ( Forest Elves ) element: pamant
Stapanii padurilor si al vietuitoarelor ce traiesc in acestea.
Caracteristici
Females
Males
-par lung, brunet
-par lung, brunet
-ochi caprui
-ochi caprui

Vindecatorii ( The Healers )
Elfi ce cunosc tainele tamaduirii.
Caracteristici
Females
Males
-par lung, negru
-par lung, negru
-ochi albastri
-ochi albastri/rosii

( credit goes to Teanah from DeviantArt )
Sus In jos
Eowith Tinúviel
Vita Regala
Vita Regala
Eowith Tinúviel


Numarul mesajelor : 64
Varsta : 28
Localizare : Iz Niremm Nothar
Data de inscriere : 21/07/2008

Foaie de personaj
Teritoriu: Elfi
Galbeni: 40 galbeni

Idee De Plot ( RPG area ) Empty
MesajSubiect: Re: Idee De Plot ( RPG area )   Idee De Plot ( RPG area ) Icon_minitimeSam Feb 05, 2011 2:28 pm

Scuzati dublu-postul, insa au trecut,.aa. 13 zile.

Mai vin cu o completare la elfi.Smile) Sau chiar doua.=]] So..

Prima se refera la resedintele elfilor. Deoarece Rivendell-ul a disparut datorita plecarii fostilor elfi spre taramul nemuririi, odata cu aparitia noilor rase au aparut locatii noi.

Elfii luminii - localizati in apropierea fostului Rivendell si in vest, la poalele muntilor Ered Luin.
Resedinta lor e situata langa Rivendell ( cum am mentionat si mai sus )si poarta denumirea de Cala'quessir.

Elfii intunericului - localizati in nord-vest, in nordul muntilor Ered Luin ( sau muntii albastri ).
Resedinta lor poarta denumirea de Ear'quessir.

Elfii cerurilor - localizati la poalele muntilor Ered Nimrais, in apropiere de raurile Celos si Sirith.
Resedinta lor poarta denumirea de Qualohtarie Nothar si este situata in vest, la malul raului Celos.

Elfii padurilor - in nordul si sudul fostului Mirkwood ( acum Greenwood ).
Resedinta lor poarta denumirea de Soora Rhun si este situata in nord.

Vindecatorii - resedinta lor poarta denumirea de Iz Niremm Nothar, si este localizata in centrul Greenwood-ului, in muntii Emyn-Duir(sau Emyn-nu-Fuin).

Aici este harta Pamantului de Mijloc: (click aici). Pe harta puteti vedea mai bine unde sunt localizate.

De asemeni, o idee de-a mea in legatura cu elfii...si cu instrumentele magice care le pot activa puterile...
Ma gandeam ca fiecare reprezentant al grupului sau sa poarte un inel care sa reprezinte statutul sau social si controlul asupra armatei de urechi-ascutite.
Astfel, avem asa:
Light Elves - conducator ( one of my OC's )- (click aici)
Dark Elves - conducatoare (one of my OC's )- (click aici)
Sky Elves - conducatoare - (click aici)
Forest Elves - conducatoare( Tinadrien II ) - (click aici)
The healers - conducatoare ( my sister^^) - (click aici)

App, cine doreste sa fie conducator/conducatoare al elfilor cerurilor?^^
Sus In jos
Continut sponsorizat





Idee De Plot ( RPG area ) Empty
MesajSubiect: Re: Idee De Plot ( RPG area )   Idee De Plot ( RPG area ) Icon_minitime

Sus In jos
 
Idee De Plot ( RPG area )
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Am o mica idee

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Reguli/Indrumari :: Reguli de baza-
Mergi direct la: