Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Image
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Legolas din Fellowship

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Mina
Vita Regala
Vita Regala
Mina


Numarul mesajelor : 101
Varsta : 41
Data de inscriere : 18/07/2008

Foaie de personaj
Teritoriu: Oameni
Galbeni: 40 galbeni

Legolas din Fellowship Empty
MesajSubiect: Legolas din Fellowship   Legolas din Fellowship Icon_minitimeLun Feb 09, 2009 11:21 am

Legolas din Fellowship 24cfiog

Ce credeti despre Legolas,printul care i-a insotit pe Aragorn,Gilmi,Frodo,Sam,Mery,Pinpin,Boromir si Gandalf [am uitat pe cineva?]
Sus In jos
https://thelordoftherings.all-up.com
Kim Ryan

Kim Ryan


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 28
Data de inscriere : 13/01/2009

Foaie de personaj
Teritoriu: Elfi
Galbeni: 40 galbeni

Legolas din Fellowship Empty
MesajSubiect: Re: Legolas din Fellowship   Legolas din Fellowship Icon_minitimeVin Feb 20, 2009 7:15 pm

E personajul meu preferat!! :X Imi place mai ales ca e interpretat de Orlando Bloom. E foarte dulcee!

Mdeci, cateva date despre Orlando Bloom: [:X]

Actorul britanic Orlando Bloom s-a născut în 13 ianuarie 1977, Cantenbury, Kent, Anglia și s-a bucurat de succes încă de la începutul carierei sale cinematografice, datorită rolului "Legolas", din trilogia "Stăpânul Inelelor"

Botezat după compozitorul Orlando Gibbons, Orlando și sora sa Samantha au fost crescuți de mama lor, Sonia, și de un gardian, Colin Stone. La 13 ani, în timpul unei vacanțe acesta aflǎ cǎ nu Harry Bloom era adevǎratul sǎu tatǎ biologic ci chiar Colin Stone.

La 20 de ani, cu un an înainte de a juca în "Stǎpânul Inelelor", cade de la etajul trei, de pe terasa unui prieten. Își rupe spatele și este la un pas de a-și petrece viața într-un scaun cu rotile. [Neutral]

Grație intervenției chirurgicale, dupa douǎsprezece zile iese din spital: "La început mi s-a spus cǎ s-ar putea sǎ nu mai pot merge vreodatǎ.Timp de opt zile am stat întins pe spate. Eram dependent de asistente și nu puteam sǎ fac nimic singur. Într-un asemenea moment, mândria și onoarea iți sunt luate".

Pânǎ în prezent, și-a mai rupt coastele, ambele picioare, un braț, încheietura mâinii, un deget de la mânǎ, unul de la picioare iar capul și l-a spart de 3 ori.

El este vegetarian și nu consuma deloc produse lactate, mâncǎrurile preferate fiind pizza, pastele, orezul cu legume și cartofii copți.

Majoritatea cd-urilor din colecția sa sunt mai vechi de 10 ani. Primul album cumpărat a fost "Thriler" al lui Michael Jackson. Dintre noii interpreți, îi preferă mai degrabă pe cei de la Colplay și Radiohead

Ține cu Manchester United dar îi urmărește și pe cei de la Real Madrid, asta pentru cǎ David Beckham joacă pentru ei.

Actorii sǎi preferați sunt Johnny Depp, Edward Norton, Paul Newman și Daniel Day-Lewis iar fimele preferate sunt " Stand By Me" și "The Hustler and Amelie".

Adorǎ sporturile extreme, preferatele sale fiind snowbording-ul și surfing-ul.

Când nu lucreazǎ, Orlando Bloom își împarte timpul între Londra și Los Angeles.

În 2002 a fost nominalizat de revista "Teen People" printre cei mai atrǎgǎtori actori mai tineri de douǎzeci și cinci de ani, iar revista "People" îl desemneazǎ ca fiind cel mai vânat burlac al anului 2004.


Orlando Bloom este un actor foarte frumos si atragator.Imi plac ochii lui si ii sta bine in pirat, desi o iubeste pe miranda kerr, mie imi va placea mereu actorul acesta... V.L.C



^^ Asa cred si eu. :X Imi place mult si personajul sau, Legolas. Smile
Sus In jos
 
Legolas din Fellowship
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Teritorii :: Personaje-
Mergi direct la: